1

Téma: Zvuk nefunguje

Ahoj všichni.
Nevím jak se to stalo, ale včera jsem se přihlásil na svém NTB s Sabayon 9 Gnome3 amd64 a zvuk nefunguje.
Přesněji řečeno ikona v gnome na zesílení zvuku je skrytá, občas se objeví ale na vteřinu a zase zmizí. Když se pomocí klávesové zkratky pokusím zvuk zesílit, tak jej Sabayon automaticky "změní" do "mute" jako kdyby ho něco vypínalo, nebo nedovolilo zpřístupnit programům.
Nestává se to někomu také?

Nevíte někdo co s tím? Nevíte někdo například jak vymazat nastavení pro uživatele, nebo jak vypínat a zapínat démony a tak, které souvisí se zvukem?
Může to mít vliv program Mumble (něco jako teamspeak), který jsem před pár dny nainstaloval? Myslím že od instalace mumble zvuk běžel, ale nevím to na 100%. Je to jediná věc která zvukový server mohla ovlivnit, nic jiného jsem nedělal.

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Zvuk nefunguje

Tak zvuk už funguje. Bylo to nějaké divné, nějaké zablokované, protože jsem zkusil spustit z terminálu příkaz

alsamixer

a tam se mi zobrazovalo jako zvukové zařízení "pulseaudio", tak jsem jej změnil na druhé zařízení, které správně detekovalo moji zvukovku. Pak jsem párkrát potrápil všechny kanály (byly dole) tím, že jsem zvýšil hlasitost pustil totem a nějaký zvukový soubor a už to šlo. Dokonce ikonka se zobrazila. Po restartu se dokonce k nastavování hlasitosti (přes grafické rozhraní) začaly ozývat i ty "bublavé" zvuky, když člověk mění hlasitost. Takže paráda. Vůbec nechápu co se stalo.

Thumbs up Thumbs down