1

Téma: Chromium - neotevírá stažené soubory

zdravím,

distro Sabayon 5.2
Chromium 5.0.342.7 (0)
Nautilus 2.28.4
Gnome 2.28.2

při pokusu otevřít stažený soubor dostanu hlášení:
Nelze zobrazit "/cesta/k/souboru/video.avi"
Umístění není složka


V případě, že si zobrazím danou složku se souborem a poklepu na něj, soubor se normálně otevře.

Nenapadá mě co nastavit, spíš to vidím na nějaký bug v chromiu, že se špatně posílá příkaz do nautila. Někdo nápad nebo stejné zkušenosti?

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Chromium - neotevírá stažené soubory

Stejný problém jsem zaznamenal u předešlých verzí Sabayonu i co se týče Firefoxu a Opery... Nejvíce problém dělali tyto názvy souborů :  video z dovolene.avi  pokud jsem ale při ukládání zadal, že názve souboru bude video_z_dovolene.avi nebo videozdovolene.avi bylo vše v pořádku a otevřelo se.

Co mi vadí je, že firefox a také chromium prostě defaultně nemají určené aplikace, v kterých se bude otevírat danný soubor a pokud si to nastavíme, tak zase se vyskytuje takhle krásná chyba.

Thumbs up Thumbs down

3

Re: Chromium - neotevírá stažené soubory

jenže mě se neotevírá nic, zřejmě to bude zakopané někde přímo v nautilu, protože se mi to v podstatě nepodaří otevřít z žádné aplikace kromě nautilu ... doublecommande, muCommander a to ani soubory /homey/urys/Downloads/4572.txt"

ta chyba se objeví i v případě, že v nautilu se pokusím otevřít daný soubor přes pravé tlačítko a místo nabízené aplikace zvolím "Otevřít v nautilu"

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Chromium - neotevírá stažené soubory

hlásím stejný problém ve firefoxu i thunderbirdu. thunderbird mi pak neotevírá ani hypertextové odkazy.

v článku "Jak dostat do Ubuntu nový Firefox 3.5" martin popisoval, jak změnit symbolické odkazy ze starého firefoxu do nového. řekl bych, že postup by mohl být v zásadě podobný.

http://o106.com/jak-dostat-do-ubuntu-novy-firefox-3-5/

Thumbs up Thumbs down