1

Téma: Přestal fungovat shutter-0.87.1

Po posledním upgdatu sw mi přestal fungovat shutter.

Can't locate HTML/Form.pm in @INC (@INC contains: /usr/share/shutter/resources/modules /usr/lib/perl5/site_perl/5.12.2/i686-linux-thread-multi /usr/lib/perl5/site_perl/5.12.2 /usr/lib/perl5/vendor_perl/5.12.2/i686-linux-thread-multi /usr/lib/perl5/vendor_perl/5.12.2 /usr/lib/perl5/5.12.2/i686-linux-thread-multi /usr/lib/perl5/5.12.2 /usr/lib/perl5/site_perl /usr/lib/perl5/vendor_perl .) at /usr/lib/perl5/vendor_perl/5.12.2/WWW/Mechanize.pm line 133.
BEGIN failed--compilation aborted at /usr/lib/perl5/vendor_perl/5.12.2/WWW/Mechanize.pm line 133.
Compilation failed in require at /usr/share/shutter/resources/modules/Shutter/Upload/ImageBanana.pm line 27.
BEGIN failed--compilation aborted at /usr/share/shutter/resources/modules/Shutter/Upload/ImageBanana.pm line 27.
Compilation failed in require at /usr/bin/shutter line 195.

Hmm... ImageBanana bude nejspíš podobná služba jako ImageShack a protože to nepoužívám, zakomentoval jsem řádek 195 v /usr/bin/shutter takto.

#upload classes
#require Shutter::Upload::ImageBanana;
require Shutter::Upload::ImageShack;
require Shutter::Upload::FTP;

Teď to funguje. Není to řešení, ale workarround, taková prkotina, ale třeba to někomu pomůže wink. Po příštím updatu to bude předpokládám ok.

Luděk

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Přestal fungovat shutter-0.87.1

podobných služeb, jako je imageshack nebo imagebanana je už tolik, že je nejlepší důvěřovat jedině obrázkové službě vlastní smile

http://forum.sabayon.cz/extensions/hcs_image_uploader/uploads/0/0/233/thumb/p15t9qr365bub1bg51qkbqdv83p1.png

zde pak doporučuji skvělý http://www.pixelpost.org/

nevíš, zda umí spolupracovat shutter s pixelpost? tedy ne, že by to byla funkcionalita, kterou očekávám od programu typu shutter.

Thumbs up Thumbs down

3 Naposledy upravil: elpresidento (17.04.2011 01:21)

Re: Přestal fungovat shutter-0.87.1

Přednastavené to nemá, v podtatě umí jen to co vidíš v tom mém příspěvku, tedy dvě služby a obecný ftp. Chtělo by to hodit do wish listu vývojářům wink

Edit: Jinak situace je stále stejná v shutter-0.87.2, začínám mít podezření, že je chyba u mě, ale oprava je příliš jednoduchá než abych se s tím zabýval.

Luděk

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Přestal fungovat shutter-0.87.1

Dnes jsem to zadal do bugzilly Shutteru a obratem jsem dostal odpověď. Jedná se o chybu závislostí po oddělení libwww-perl. Řešením je doinstalovat balík dev-perl/HTML-Form-6.0.0 z portage. Celá oprava než Sabayon (Gentoo) opraví závislosti vypadá takto:

emerge --sync
emerge -av1 dev-perl/HTML-Form
equo rescue spmsync
Luděk

Thumbs up Thumbs down