1

Téma: Gnome System Monitor

Po posledních velkých updatech minulý týden mi system monitor aplet v liště Gnome odmítá spustit aplikaci system monitoru. Chyba - There was an error executing 'gnome-system-monitor': Failed to execute child process "gnome-system-monitor" (No such file or directory). Stejná chyba se zobrazuje i v root účtu. Nemáte někdo nějaký nápad?

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Gnome System Monitor

No voni ty poslední updaty byly hustý. Já sem na jednom PC (není moje) opravoval mův phononu do jiné větve portage a vymotal jsem se z toho jenom odinstalací a následnou instalací celého kde, což by v Gentoo bylo na provaz big_smile, ale zde to je rychlovka. Jenže Gentoo si zase s takovými změnami poradí elegantně. No to jsem se zakecal tongue.
CO se týká tvého problému, předesílám, že nepoužívám Gnome, ale XFCE, tak to ber s rezervou, ale jen zkusím naťuknout, co bych asi dělal. Zkusil bych tu věc odebrat z lišty a znovu přidat (pokud tedy z lišty beží, pokud to není jen indikace), zkusil bych prostudovat systémový log, zkusil bych tu věc přeinstalovat. Když by nic z toho nepomohlo, studoval bych spouštění. Nevím jestli ta věc jde spustit z řádku, ale pokud ano pustil bych to, a pokud by nebylo nic vidět, spustil bych to znovu přes strace.

strace program

Pokud nenachází spouštěný program nějaký soubor ve výpisu bys to viděl.

Třeba někdo poradí lépe, mě nic lepšího nenapadá.

Luděk

Thumbs up Thumbs down