1 Naposledy upravil: Daraid (27.10.2010 17:52)

Téma: Fn klávesy a notebook ASUS UL30A

Ahoj,
řekl jsem si, že si chvilku odpočinu od Linux Mint a zkusím se podívat na Sabayon. Většinu problémů se mi podařilo vyřešit, ale jeden (zatím) poslední mi zbývá. Nepodařilo se mi rozpohybovat klávesové zkratky Fn+Fx (kde x je 1-12) a zkrakty fn+ šipky (play/pause, nexttrack, previoustrack, stop)

Zkoušel jsem různé možnosti a vše se točí kolem http://en.gentoo-wiki.com/wiki/Multimedia_Keys na různých fórech jsem našel i různé variace.

xev klávesy nevypíše
v dmesg není záznam o stisku neznámé klávesy ani surový kód klávesy
ve výpisu xmodmap -pke jsou napsané kódy a funkce všech kláves které potřebuji

Ale funguje pouze ovládání jasu displaye bez OSD (Fn+F5-F7), zkratka hibernace (Fn+F1) a "funguje" ovládání bezdrátových sítí (Fn+F2), xev ale žádný kód nevypíše.

v originálním foru SL někdo navrhoval, že jádro není zkompilováno s podporou funkčních kláves ASUS a že by se mělo překompilovat s potřebným modulem, ale jak ten modul najít?

podle návodu bych asi jádro překompilovat zvládl, ale nevim co do něj přidat

Díky

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Fn klávesy a notebook ASUS UL30A

Máš pravdu, nejde to.
A ten modul je asus_laptop(ASUS_ACPI) nebo starší  asus_extras(zavržený).
Pokud použiješ genkernel (předpřipravená konfigurace jádra), pak už modul je obsažen, jinými slovy jádro pak bude obsahovat téměř všechny moduly.
Když ty klávesy Fn jdou, tak už ho máš.

3

Re: Fn klávesy a notebook ASUS UL30A

Sabayon budu sledovat, ale zatím jsem se vrátil k Linux Mint (Ubuntu verze), protože tam podivně funguje "jen" ovládání podsvětlení obrazovky. Doufám, že se ASUS s linuxem někdy v budoucnu zkamarádí.

Thumbs up Thumbs down