1

Téma: Kde Kontact a Google

Tak jsem se rozhodl z Gnome přejít na KDE. Od první verze, řady 4 se již ta, kterou obsahuje Sabayon 5.4 dá používat. Až na to blbé pulse audio. Ale to jsem vyřešil dle postupu tady. Každopádně zakládám toto téma, abych si udělal ucelený přehled o PIM programu Kontact. Rád bych jej používal na vše. Tedy na mial a na správu kalendáře a správu kontaktů. K tomu používám hodně google a ať se nám to líbí nebo né, prostě jeho služby jsou zatím jedny z těch nejlepších. Tak a teď o co mi jde.

Přestože jsem nainstaloval snad všechno co se dá. Potřebuji rozchodit následující:

1) IMAP mail. Obecně vše nastavím jak jsem zvyklej, ale bohužel stane se toto. Nejdrív to ukáže, že nějaké maily jsou na serveru, najednou to hned ze serveru maily smaže a pak už nemam maily na serveru ani na localu. Toto platí i pro ostatní emailové účty. Ne jenom u google. Zatím to řeším tak, že mám mail přes pop

2) Jak mám vyřešit propojení s kalendářem? Všude jsem viděl návody, které ale předpokládájí instalaci nějakého balíčku a ten je dostupný kupodivu jen pro ubuntu. A zdrojové soubory pro kompilaci jsem nenašel. Přitom stačí jen abych někam zadal svou soukromou adresu mého kalendáře. Tak kde je problém? :-)

3) Kontakty to samé, ale to je asi spojené s tím, aby mi fungoval imap u mailu.

Ještě mě napadá jedna věc, které jsem si všim. Zatím mi všechny maily háž do koše a to z důvodu označení jako spam. A je jedno co to je. Prostě to hned hodí do koše. Možná je zakomaný pes co se IMAP týče tady., Já totiž hned nastavil spamovou ochranu podle průvodce. Ale světe divce Kontact potažmo Kmail není v češtině, tak jsem to mohl někde skonit.

Provedeným pokusem jsem zjistil, že všechny mail doručené se hned přesouvají do TRAS na localu a je jedno na jaký mail to pošlu. Zkusil jsem pomocí průvodce odstavit antispam, ale to nepomohlo, takže se jdu hrabav v identitach

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Kde Kontact a Google

Odpovím si sám alespoň na základní otázky:

1) Synchronizace Google calendar a Google Contact již funguje.  Zdrojem byl zejéména http://www.my-guides.net/en/content/view/178/26/ tento článek.
Dále mocný google vyhledal to co jsem potřeboval tedy: http://gpo.zugaina.org/kde-misc/akonadi-googledata z toho jsem usoudil, že balík akonadi-googledata je dostupný, ale musím si přes laymana přidat zugaina a pro jistotu jstem si ještě přidal kde. Po nainstalování pak vše funguje.

Podotýkám já jsem to zkoušel přes owerlay až poté co mi to nešlo skompilovat ručně. Respektivě nešlo mi akonadi-googledata ta první knihovna se mi skompilovala bez problému.

Po instalaci jsem si pak postupoval dle návodu. Důležité - doinstaloval jsem si mysql. Pak restartoval akonadi a už to funguje.


Jediný problém který přetrvává je špatná synchronizace mailů. Furt mi to háže všechno do koše. Ach jo.

Thumbs up Thumbs down