1

Téma: Sabayon 10

Po dlouhé době jsem se vrátil k sabayonu a nainstaloval sabayon 10. Bohužel se mi nezobrazuje login screen. Mám kartu nvidia geforce gtx 250. Nenašel jsem pomoc na internetu. Děkuji.

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Sabayon 10

a gnome,kde,fluxbox?

nabootuje bez login screen alebo sa nikde nedostaneš?

ja som mal podobne v salixos a pomohlo mi nechat us rozloženie klavesnice neviem prečo hmm ked som dal inu nabehol mi len screen pozadia a inak nič

Thumbs up Thumbs down

3

Re: Sabayon 10

Problém je v tom, že nenabootuji. Nevím, jak by mi pomohl bb-code.

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Sabayon 10

Zkoušel jsem i Tvou radu, dd copy, různé verze G a K, nic. Asi nefunguje má karta. Jinak už nevím. Asi budu muset Sabayon vynechat.

Thumbs up Thumbs down

5

Re: Sabayon 10

Celý problém byla stará grafická karta. Teď to fachá normálně.

Thumbs up Thumbs down

6

Re: Sabayon 10

Celý problém se jmenuje Sabayon. Nic proti. Vrátil jsem se po dlouhé době k němu, pač Ubuntu mě už štvalo :-). Ale zatím co na mém notasu s grafikou Ati Mobility Radeon Hd 4650 vše v ubuntu běží jak má, tak Sabayon má problém s nabootováním do grafického režimu.

Nakonec problém bude asi v tom bootvacím procesu - grafickém. Pokud na začátku bootování dám ALT+F1 a následně hned F2, vidím pouze textové informace a nabootuji. Jakmile ale Nechám bootování normálně, objeví se na chvíli logo a pak černá obrazovka a na hoře rozpadlej růžovej obraz smrsknutý na cca 4 řádky monitoru. Z tohohle se pak už po nabootování přepne systém pouze do černé obrazovky a nedá se nic dělat.

Dělá to jak při startu live CD, tak i bootování nainstalovaného systému. A nutno říci, nevidím důvod, aby tohle bylo u necelé dva roky starého notebooku problém. Jenže Sabayon s tímhle noťasem má problém už od verze 5.5. Bohužel. Defakto problémy jsou od začátku. Starý noťas taky na tom nechtěl fungovat, přesto, že ostatní distribuce ano. Nový noťas zvládl akorát tak verzi 5 a pak zase začala zlobit grafika. Štve mě to, jelikož je Sabayon jinak poměrně slušná distribuce, ale tohle odrazuje hodně lidí.

Thumbs up Thumbs down