1

Téma: Automount ntfs

Ahojte mám taký začiatočnícky problém.Prešiel som z gnome na fluxbox a mám problém pripojit dve partície windowsu siel som podla navodu na wiki no stále mám ten priečinok prázdny.V gnome to bola automatika bol som klikač a cil neviem nič:(


  • cfdisk (util-linux 2.21.2)

                                  Disk Drive: /dev/sda
                           Size: 320072933376 bytes, 320.0 GB
                 Heads: 255   Sectors per Track: 63   Cylinders: 38913

        Name        Flags      Part Type  FS Type          [Label]        Size (MB)
    ------------------------------------------------------------------------------
                                          Unusable                             1,05*
        sda1        Boot        Primary   ntfs      [Vyhradené syst          104,86*
        sda2                    Primary   ntfs                             52323,95*
        sda3                    Primary   ntfs                            241172,48*
        sda5        NC          Logical   ext4                             23069,73*
        sda6        NC          Logical   swap                              3400,54*
                                Logical   Free Space                           0,36*

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Automount ntfs

Ahoj, pokud chceš tyto oddíly připojovat automaticky při startu je nejlepší nejdříve vytvořit soubor kam chceš připojovat např. mkdir /win/C pomocí chmod přidělit práva uživatelům a přidat do /etc/fstab řádky například
/dev/sda2  /win/C  ntfs default 0 0
pro jejich připojení po editaci bez restartu pak musíš dát příkaz mount -a
vše se musí provádět s právy root.
nebo se dají jednorázově připojit příkazem mount /dev/sda1 /mnt -t ntfs

Thumbs up Thumbs down

3

Re: Automount ntfs

Mně už před delší dobou přestaly ty "vopičárny" s mountováním bavit (peklo to bylo třeba s androidím SGSI) a tak jsem začal používat  https://github.com/CerebrosuS/UMounter, od té doby se "všechno samo" a já se nemusím o mountování starat a zase klidně spím smile

Luděk

Thumbs up Thumbs down