1

Téma: Ovladače k tiskárně canon

Ahoj.

Nemáte někdo zkušenosti jak nainstalovat ovladače k tiskárně canon?
Prohledal jsem všechno,ale nikde jsem nenašel návod jak na to.:(

Děkuju za rady.

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Ovladače k tiskárně canon

Zdravím přátelé,

tak podle toho co jsem zjistil by bylo lepší se zeptat, jestli se dá použít k instalaci balíček jné distribuce?
Např.: deb nebo rpm a pokud nedá, tak bych chtěl poprosit zda by mi někdo nevysvětlil jakým způsobem se dá použít
balíček se zdrojovím kódem?

Pak jsem se chtěl ještě zeptat, četl jsem zde ,že Sabayon není až zase tak kompatibilní s Gentoo.
Dá či nedá se úspěšně pužívat příručka k Gentoo pro řešení problémů v Sabayon?

Děkuju

Thumbs up Thumbs down

3

Re: Ovladače k tiskárně canon

Ahoj, určitě lze použít postup na Gentoo i na Sabayon, ale je třeba i trochu rozumět Gentoo pokud využíváš jeho balíkovací systém. Doporučuji případně zkusit IRC Sabayon, sice je třeba si dost vyčkat, ale pokud chytneš těch pár lidí co tam poradí, tak se to může vyplatit (ale chce to fakt velkou trpělivost).

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Ovladače k tiskárně canon

rpm lze používat v pohodě, sám mám canon drivery na tiskárnu z rpm, (plus úprava spouštěcího skriptu).

Luděk

Thumbs up Thumbs down

5

Re: Ovladače k tiskárně canon

Toto téma a vlastní potřeba mě inspirovala k sepsání článku:

Tiskárny Canon LBP pod Systemd

Začal bych slovy, že podpora Linuxu od výrobců některého hw je stále na mizerné úrovni, ale to všichni a víme, i čím to je víme, tak není moc co řešit. Tiskárny Canon nějakou podporu Linuxu mají, sice nevalné kvality, ale lepší něco než nic a tak se vrhneme rovnou do práce. V dnešním článku nainstaluji tiskárnu Canon LPB6300dn do Sabayonu upravenou jako nativní službu pod Systemd. Asi většina z nás ví, že Systemd alternativní init systém, pod kterým nám už dvě vydání startuje Sabayon. Proč jsem nevyužil startovacího skriptu z balíku, se dozvíte dále. Na instalaci byl použit 64-bitový Sabayon 13.08 a cílem mělo být možnost tisknout po nastartování systému, tak aby byla kromě CUPS i automaticky startovaná služba ccpd pro tisk.

Instalace ovladačů

Stáhněte CAPT ovladače z webu výrobce, momentálně ve verzi 2.60. http://support-au.canon.com.au/contents … 9602.html. Ovladače podporují v současné verzi tyto typy tiskáren:

 LBP9100Cdn
 LBP7210Cdn
 LBP7200C series
 LBP7018C/LBP7010C
 LBP6310dn
 LBP6300dn
 LBP6300n
 LBP6200
 LBP6020
 LBP6018/LBP6000
 LBP5300
 LBP5100
 LBP5050 series
 LBP5000
 LBP3500
 LBP3310
 LBP3300
 LBP3250
 LBP3210
 LBP3200
 LBP3150/LBP3108/LBP3100
 LBP3050/LBP3018/LBP3010
 LBP3000
 LBP2900
 LBP-1210
 LBP-1120

Stažený balík obsahuje všechny potřebné ovladače, a to jak v binární podobě (deb, rpm), tak i ve zdrojové. Rozbalte rpm větev z požadované architektury na nějaké dočasné místo na disku...........

Zbytek článku je možné přečíst na webu.

Luděk

Thumbs up Thumbs down

6

Re: Ovladače k tiskárně canon

Zdravim,

Zkousel jsem navod na mem Gentoo.
Ma na funkcnost toho driveru vliv verze cups ? Jinak mne moc nenapada proc to netiskne.

cups:

[ebuild   R    ] net-print/cups-1.6.2-r5  USE="X acl dbus filters pam ssl threads -usb -debug -gnutls -java -kerberos -lprng-compat -python (-selinux) -static-libs -xinetd -zeroconf"

/etc/init.d/cupsd status

* status: started

/etc/init.d/ccpd status

/usr/sbin/ccpd: 4009 4007

lpstat -a -v

LBP3000 accepting requests since Tue 22 Oct 2013 03:44:40 PM CEST
device for LBP3000: ccp://localhost:59687

ccpdadmin

Usage: 
  ccpdadmin [-p Printer-name -o Printer-dev-path]
  ccpdadmin [-x Remove-Printer-name]

 CUPS_ConfigPath = /etc/cups/
 LOG Path        = None
 UI Port         = 59787

 Entry Num  : Spooler    : Backend    : FIFO path        : Device Path     : Status 
 ----------------------------------------------------------------------------
     [0]    : LBP3000     : ccp         : //localhost:59687     : /dev/usb/lp0 :

Diky za odpoved.

Thumbs up Thumbs down

7

Re: Ovladače k tiskárně canon

Tak uz jsem na to prisel smile

Thumbs up Thumbs down

8

Re: Ovladače k tiskárně canon

Minimállní verze CUPS je 1.1.17 (doporučená 1.1.19), takže hodně historická záležitost z roku 2002. Doplním do článku. Takhle to vypadá, že jsi měl vše ok, čím to bylo?

Luděk

Thumbs up Thumbs down