1

Téma: Nastavenie výkonu

Ahojte nech som hladal ako hladal neviem nikde najst  kde sa dá nastavit výkon systemu aby napr mohol využiť max 25% výkonu alebo aby slapal max na 50%.Vo windowse to tak mam a potom v noci mi to nehučí .Ďakujem big_smile

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Nastavenie výkonu

Hledej heslo CPU Frequency Scaling, či cool'n'quiet. Chtěl bych ti k tomu ale něco říct: před časem jsem ho zkoušel v Archu - nakoupil jsem si komponenty vhodné pro nízký příkon (koupil jsem tehdy Athlon X2 4850e a nVidia 7300GT - doposud velmi dobře slouží) a měřil jsem wattmetrem, kolik co žere. A právě snížení výkonu cpu bylo pro mne největším šokem. Při poklesu frekvence z 2500 na 1000 MHz klesl příkon o 6 (slovy: šest) wattů. Ale možná je to dáno tím, že je to speciálně procesor s nízkou spotřebou, a u obyčejného cpu by byl rozdíl výraznější - nevím, to jsem nikde neměřil.

Thumbs up Thumbs down

3

Re: Nastavenie výkonu

Ja som asi blbec nainstalovane mam ale neviem to spustit  a pri tomto "rc-update add cpufreqd default" mi píše bash: rc-update: príkaz nenájdený...

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Nastavenie výkonu

Tož to máš teda blbé wink rc-update patří do sys-apps/openrc smile

Thumbs up Thumbs down

5

Re: Nastavenie výkonu

drioton napsal:

pri tomto "rc-update add cpufreqd default" mi píše bash: rc-update: príkaz nenájdený...

Tipuji, že jsi to nespouštěl jako root a proto ti to nenašlo příkaz, bo je to v sbin.

Luděk

Thumbs up Thumbs down

6

Re: Nastavenie výkonu

Jaj to ma nenapadlo skúsim ked znova rozbeham sabayon.  Som nahodil openrc ale ma nebavilo enterovat pri boote tak som dal : emerge -C openrc a potom aj emerge --depclean a mam cil problém že sa dostanem len po "set keymap to sk-y" a postoji. Mam znova preinstalovat alebo sa to dá opravit. Asi ten sabayon neni pre mna:(

Thumbs up Thumbs down

7

Re: Nastavenie výkonu

tak som dal emerge --depclean

Jaj, to jsem dal také big_smile A blbec jsem to příliš moc nekontroloval. Když jsem pak viděl, co všechno mi to bere, tak jsem počkal, začal to po dokončení příkazu obnovovat, jenže u nás zrovna dělali stoupačky, a šikovní řemeslníci mi vyhodili fičko a dokonce i jistič před bytem - takže už jsem neměl šanci ani nabootovat wink Nezbývalo mi, než reinstall.

Sabayon je sice prý plně kompatibilní s Gentoo, ale nesmíš věřit všemu, co se povídá smile

Thumbs up Thumbs down

8

Re: Nastavenie výkonu

ved ja tiež nie:D
No asi začnem písať príručku pre sabayon už  by som mal pár strán:D

Thumbs up Thumbs down