1

Téma: wine

dobry den
potreboval by som poradit akym sposobom je mozne spustit hry pre windovs vo wine.
skusal som nainstalovat nieco no nespustim ani jednu.
skusal som nainstalovat aj zoner photo studio.
prvy krat som ho spustil bez problemov no potom prestali fungovat niektore funkcie a pri tretom sputeni uz nesiel vobec.
neviem ci nieje potrebne doinstalovat nieco k wine.
za radu dakujem.

Thumbs up Thumbs down

2

Re: wine

V první řadě je třeba napsat, že nejlepší je hledat ekvivalent ve světě Linuxu. Wine pak použít až v tom nejzazším případě. Myslíš-li to s Linuxem vážně, nebude ti dělat problém se naučit ovládat jiný program. Zrovna Zoner není z těch co by nešel nahradil. Záleží na použití, ale dal by se jistě místo něj použít Gimp, Darktable (na fotky), nebo třeba Krita, ale záleží co s ním chceš primárně dělat. No ale pro přednášky sis sem asi nepřišel, takže k věci wink
Pokud něco nutně potřebuji rozchodit ve wine moje první místo je zpravidla winehq. Většinu sw ve wine už někdo zkusil a tak proč objevovat objevené. Můžeš zde i případně přispět a tím zase pomoci ostatním.

http://appdb.winehq.org/

Vyhledáš si tam svou aplikaci a podle rejtingu už většinou víš která bije. Když pak verzi která odpovídá tvé rozklikneš, dozvíš se detaily, jak případně instalovat, nebo doplnit knihovny, aby fungoval a vůbec výsledky testů. Jak je vidět výsledky testování Zoneru jsou chudé. Nejspíš proto že v Linuxu není důvod ho používat.

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=6705

To co popisuješ je zvláštní chování, doporučuji spouštět program vždy z terminálu takto

wine program

a zkoumat vše co terminál vypisuje. Tyto chyby pokud nejsou zjevně řešitelné pak hledat na netu.

Zhruba tento postup bych použil, snad jsem aspoň trochu pomohl.

Luděk

Thumbs up Thumbs down

3

Re: wine

dik.
rada to je dobra...
ohladne toho zoneru, skusal som viac moznosti no najblizsie bol digikam ale nemal automaticke a hromadne spracovanie fotiek
tak jednoduche ako v zoneri.
v tomto je zoner bezkonkurencny.

Thumbs up Thumbs down

4

Re: wine

hasti napsal:

ohladne toho zoneru, skusal som viac moznosti no najblizsie bol digikam ale nemal automaticke a hromadne spracovanie fotiek tak jednoduche ako v zoneri. v tomto je zoner bezkonkurencny.

Sice vůbec netuším, jak to v Zoneru funguje, neb jsem ho nikdy nepoužil, ale digiKam má dávkové zpracování tak jednoduché a přitom propracované, že nevím, co bys chtěl zjednodušovat (alespoň co se grafických udělátek týče - sám digiKam používám pouze jako naprosto dokonalé fotoalbum, na dávkové úpravy obrázků používám kombinaci bash+ImageMagick - to je dle mne zcela nejpraktičtější nástroj pro jednotné úpravy).

Pokud jde o hry, nějaké šachy se pro Linux určitě najdou, nebo třeba Pingus, což je klon Lemmings, a určitě i pár dalších pěkných her. Ale stejně se to nedá srovnat s tím, když vytáhneš šachovnici nebo Scrabble a zahraješ si s někým, kdo proti tobě sedí.

Thumbs up Thumbs down

5

Re: wine

vo wine som nič nevedel rozchodit ani ja a skusal hadam všetky navody.Stačil mi len wow a bf2.Ak rozchodíš daj vediet:D

Thumbs up Thumbs down

6

Re: wine

wowko sem hrál přes wine asi rok a zcela v pohodě. Dokonce se mi zdálo, že to běží rychleji než nativně.

Luděk

Thumbs up Thumbs down

7 Naposledy upravil: drioton (12.03.2012 19:06)

Re: wine

tak ja sem napísem ked dojdem z roboty co mi vypisuje hádam mi poradíš:)

Thumbs up Thumbs down

8

Re: wine

tak som nahodil wine a len klikol na hru a ono to šlo.V decembri som sa s tým trápil.Tento nový sabayon je super:)Len mam male fps cca 6-10 ale to dako doriešim

Thumbs up Thumbs down