1

Téma: USE flags

Ahojte,

pouzivam sabayon kratku dobu, predtym som pouzival Windows a predtym Gentoo (s ktorym som "zahorel" cipy pri kompilacii).
Chcem sa spytat na 2 veci:
1) vo forume som nasiel, ze niekto pouziva ako portage, tak aj entropy zaroven. Vsade vsak na oficialnych forach citam, ze to nie je odporucane. Takze otazka znie: preco to nie je odporucane a co su slabe stranky toho?
2) USE flagy. Gentoo konfiguracia bola okrem nastavovaciek v /etc aj o USE flagoch, v Sabayone je nieco take? Ak by to tak bolo, znamena to, ze su predkompilovane binarky pre jednotlive kombinacie USE flagov? Ak ano, neviem si predstavit ten overhead pri kompilacii...

Juro

Thumbs up Thumbs down

2

Re: USE flags

Ahoj,

osobně mám pocit, že se wiki sabayon.org se příliš nezměnila - stále je zde používání portage "na vlastní nebezpečí". Při tom, podobný text jsem tam viděl už u verze Sabayon 3 (možná 4) - stačí mrknout na historii wiki stránky. Přitom mám takový pocit (recenze, články a diskuze), že Sabayon dost pokročil a je možné je portage používat, aniž by si člověk hned poškodil systém.

Přitom možnost využívat oba balíčkovací systémy je velká výhoda oproti jiným distribucím.

Bohužel, já jsem osobně v češtině nečetl zatím článek, který by osvětlil jak používat bezpečně portage a entropy.

Thumbs up Thumbs down

3

Re: USE flags

ad1. Používej v pohodě, ale s citem. Já se snažím mít všechny závislé balíky které mají binární variantu instalované z Entropy a jen ten jeden z Portage. Jak to dělám jsem popsal zde http://forum.sabayon.cz/viewtopic.php?id=71. Používám to takhle v pohodě a mám tím ošetřenou případnou odinstalaci závislostí. Samozřejmě není problém instalovat i všechny závislé balíky z Portage, ale jestli si používal Gentoo víš, že se ti zvyšuje pravděpodobnost toho, že se něco podělá. Jinak nejdůležitější je příkaz "equo rescue spmsync", ten drží konzistenci obou balíčkovacích sytstémů. Jak psal Xaim, je to velká výhoda, tak proč se jí zříkat wink

ad2. Ano je to tak. Na USE flagy v Sabayonu můžeš zapomenout (setři slzu z oka smile). Ano binárky jsou předkompilované se všemi resp. se všemi obvyklými USE flagy. Pokud potřebuješ a náhodou by nějaký flag nebyl, požádej si o to na bugzille http://bugs.sabayon.org/. Již jsem to dělal a funguje to. Stejně tak pokud nenajdeš binárku a není to nijak exotický program, můžeš zkusit požádat o přidání do Entropy. Také už jsem to několikrát dělal a klaplo to, dokonce mi udělali binárku na verzi 9999 wink

Luděk

Thumbs up Thumbs down