1 Naposledy upravil: archenroot (14.12.2011 22:20)

Téma: Syabayon vs Gentoo

Jaké jsou rozdíly mezi distribucemi Sabayon a Gentoo?

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Syabayon vs Gentoo

AHoj,
Já z pohledu BFU, který zkoušel Gentoo jednu dobu bych si troufal tvrdit tyto postřehy:
1) Sabayon se snadno instaluje oproti Gentoo, u kterého je potřeba znát dobře HW na kterém má být nainstalováno a různé configurační soubory
2) Gentoo se instaluje ze zdrojových kódů a tudíž to trva na strojích podstatně déle než u Sabayonu, který instaluje z binárních (předkompilovaných) balíčků. Sabayon protože vychází z Gentoo má rovněž možnost instalovat ze zdrojových kódů.
3) Gentoo má několikanásobně větší komunitu než Sabayon, ale troufám si tvrdit, že Sabayon komunita se nemá důvod tvořit, protože tím, že Sabayon vychází z Gentoo, tak si uživatelé Sabayon distribuce najdou odpovědi v Gentoo komunitě a nebo samozřejmě na Googlu, páč předpokládám, že jsou to většinou lidé, pokročilí nebo profesionálové co se týče znalostí linuxu.

Pokud se mýlím, tak se omlouvám a nebráním se korektůře.

Thumbs up +1 Thumbs down

3

Re: Syabayon vs Gentoo

Ahoj,

díky moc. Takhle mi to stačí, je to prakticky čisté obohacené Gentoo super. Do dnešních dní jsem byl spíše uživatelem binárních distribucí, hlavně Debian, RedHat, samozřejmě sem tam jsem si také zkompiloval vlastní jádro nebo nějakou aplikaci(když nebyla v repo), ale převážně využíval binárních repozitářů. Pořídil jsem nového notebooka a na něj chci uvařit vlastní Gentoo, případně použiji Sabayon, když se zaseknu na moc dlouho :-).

Kolik zabírají např. zdrojáky pro defaultní instalaci sabayonu, která předpokládám i nějaký set aplikací? Stačí zaokrouhleno na GB.

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Syabayon vs Gentoo

Musím říct, že podle mě je právě na NB vhodnější Sabayon. Mně teda dost vadilo jak při kompilacích funěl (ventilátor) .  Zpočátku ani ne, ale čím déle jsem to provozoval tím mi to vadilo více. Samozřejmě výkonnější stroj bude tišší.  Asi to chce zkusit.

Luděk

Thumbs up Thumbs down