1

Téma: Totem a Empathy nenaskočí

Zdravím
Nainstaloval jsem si Sabayon 7 pro amd64 s Gnome GUI.
Vše šlape tak nějak obstojně, když pominu, že grafická akcelerace není ideální, ale přeci jenom tu mám menší problém:
Empathy a Totem mi nechtějí naskočit. Když dám spustit Empathy a nebo Totem, tak se sice na chvilku v liště dole objeví zpráva, že Totem nebo Empathy nabíhají, ale pak to spadne spátky do plochy. Ani okno Empathy ani okno Totemu se nezobrazí.
Když se snažím spustit Empathy nebo Totem přes terminál, tak se objeví toto:

johnnys@sabayon64 ~ $ empathy
failed to create drawable

(empathy:2281): Clutter-CRITICAL **: Unable to initialize Clutter: Unable to select the newly created GLX context

(empathy:2281): Gdk-WARNING **: The program 'empathy' received an X Window System error.
This probably reflects a bug in the program.
The error was 'BadGC (invalid GC parameter)'.
  (Details: serial 171 error_code 13 request_code 60 minor_code 0)
  (Note to programmers: normally, X errors are reported asynchronously;
   that is, you will receive the error a while after causing it.
   To debug your program, run it with the --sync command line
   option to change this behavior. You can then get a meaningful
   backtrace from your debugger if you break on the gdk_x_error() function.)

johnnys@sabayon64 ~ $ totem
failed to create drawable

(totem:2347): Clutter-CRITICAL **: Unable to initialize Clutter: Unable to select the newly created GLX context

(totem:2347): Gdk-WARNING **: The program 'totem' received an X Window System error.
This probably reflects a bug in the program.
The error was 'BadGC (invalid GC parameter)'.
  (Details: serial 174 error_code 13 request_code 60 minor_code 0)
  (Note to programmers: normally, X errors are reported asynchronously;
   that is, you will receive the error a while after causing it.
   To debug your program, run it with the --sync command line
   option to change this behavior. You can then get a meaningful
   backtrace from your debugger if you break on the gdk_x_error() function.)

nevíte někdo co je špatně?
BTW: Pro informaci, třeba to s tím souvisí, jsem nucen používat radeon ovladač (ten svobodný), a tam 3D akcelerace vypadá takto:

johnnys@sabayon64 ~ $ glxgears
945 frames in 5.0 seconds = 188.911 FPS
1148 frames in 5.0 seconds = 229.450 FPS
1148 frames in 5.0 seconds = 229.444 FPS
1149 frames in 5.0 seconds = 229.740 FPS
1140 frames in 5.0 seconds = 227.940 FPS
623 frames in 5.0 seconds = 124.056 FPS
199 frames in 5.0 seconds = 39.702 FPS
198 frames in 5.0 seconds = 39.584 FPS
199 frames in 5.0 seconds = 39.720 FPS
XIO:  fatal IO error 11 (Resource temporarily unavailable) on X server ":0.0"
      after 30753 requests (30739 known processed) with 0 events remaining.

to vyšší číslo znamená, kolik frames/second se objeví při okně které není fullscreen a to nižší je při fullscreen.
ještě

johnnys@sabayon64 ~ $ glxinfo | grep direct
direct rendering: Yes


Jo a Urban Terror se trhá, takže ta 3D akcelerace vpodstatě nefunguje, což je škoda, když mám ATI X1600 mobility grafiku.


Díky moc předem za jakoukoli odpověď.

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Totem a Empathy nenaskočí

Tak po update ze dne 20.11.2011 mi už nechce naskočit ani sledování systému, Firefox, chromium a dost možná i více dalších aplikací.
Pro hledání odpovědí mi zatím ještě funguje Epiphany web gnome browser.
Je možné, že se to stalo tím, že při aktualizaci mi možná došlo místo (ikdyž Entropy mi po aktualizaci nic nenahlásil)?
Po instalaci jsem ještě zkusil dát "equo deptest" a "equo cleanup". Příkaz "equo deptest" opravil nějaký balíček python, ale to si myslím, že asi nebude úplně tím....

Jinak ještě bych měl otázku.
Kolik doporučujete k normálnímu bezproblémovému chodu (instalace sabayonu a následné aktualizace), místo na HDD?
Já mám pro Sabayon 10G, ale zdá se, že to nestačí. Po pár aktualizacích jsem zase s volným místem na 2,2GB a někdy to už pro aktualizace nestačí a musím aktualizace rozfázovat do několika bodů, jako třeba nejprve zakutalizovat jen libreoffice, pak jen balíčky s gnome, pak jen balíčky s X11, pak jen balíčky s firefox atd atd... Nemohlo to, že mi nechodí teď polovina balíčků způsobit takto rozfázovaná aktualizace?
Díky předem za jakékoli připomínky, postřehy z vlastní zkušenosti a tak.

Thumbs up Thumbs down

3

Re: Totem a Empathy nenaskočí

Tak můžeš neustále promazávat cache a tak držet systém při životě, já bych ale doporučil tak dvojnásobek a budeš v pohodě, tedy 20GB.

Luděk

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Totem a Empathy nenaskočí

No je fakt, že těch 10Gb asi je málo, tak se to pokusím změnit v budoucnu na 20Gb, ještě mě napadlo promazat setings v home adresáři, třeba se tam něco vnutilo a proto některé ty programy nechtějí naskočit. ikdyž poslední akutalizací se zase rozeběhl aspoň Firefox, takže nevím...

posledni příspěvek se necituje, upraveno. admin

Thumbs up Thumbs down

5

Re: Totem a Empathy nenaskočí

Home adresář je lepší mít zcela mimo systém, jako je to vidět třeba tady

http://sabayon.cz/2011/sedmickove-corecd-s-fluxboxem-jako-blesk/#rozdeleni-disku

nebo tady

http://sabayon.cz/2011/instalace-sabayon-5-5/#rozdeleni-disku

Pokud to máš dohromady a navíc na malém disku koleduješ si o nepříjemnosti wink

Luděk

Thumbs up Thumbs down

6

Re: Totem a Empathy nenaskočí

Ahoj Díky za odpověĎ,
Můžeš mi prosím sdělit jaké například nepříjemnosti mohou nastat? Krom toho, že kdybych přeinstaloval, tak bych přišel o home adresář.
Většinou v home adresáři nemám nic, protože používám 3 operační systémy (Sabayon, Ubuntu, a pak takový zapomenutý zbylý windows) a proto mám ještě jeden oddíl, kam odkládám data, které chci mít po ruce ať nabootuji kam-koli.
Děkuji.

Thumbs up Thumbs down

7

Re: Totem a Empathy nenaskočí

Měl jsem na mysli ty opačné, že se ti daty v home ucpe právě systémový disk. Ale pokud to používáš okrajově a moc dat tam nemáš, tak si to asi ohlídáš.

Luděk

Thumbs up Thumbs down