1

Téma: Plný disk

Dobrý den.
Mám takový BFU začátečnický problém.
Po nainstalování Sabayonu (pár týdnu předtím) mi zbylo volné místo cca 1500MB. Provedl jsem pár aktualizací přes Entropy a volné místo se zmenšilo. Poté když jsem jednou měl problémy s aktualizací repozitářů přes Entropy, jsem chtěl zaktualizovat systém přes Emerge a použil jsem příkaz Emerge --sync což mám teď pocit, že nebyl dobrý nápad, protože to asi udělalo něco jiného neboť se mi zaplnil celý zbytek disku na 0MB a tudíž se nedostanu do grafického prostředí, ale můžu to napravit přes "ttyX".
Jinými slovy, jak smazat dočasné soubory po instalování aktualizací a jak napravit tu chybu s "emerge --sync"?
Díky moc za pomoc, ale i za případné kázání proč se pouštím do Sabayonu, když jsem takové BFU, které o gentoo nic neví big_smile

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Plný disk

Emerge --sync samo o sobě příliš místa nezabere bo se jím jen syncuje portage, takže spíš ti to budou zabírat došasné soubory s balíčky.
Co se týká Entropy, jak na to najdeš tady:

http://sabayon.cz/2011/entropy-02-drazdime-equo-bosou-nohou/#%C4%8Ci%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD+do%C4%8Dasn%C3%BDch+soubor%C5%AF

Gentoo portage si ukládá dočasné soubory s balíčky do cesty níže, takže odsud můžeš vymajznout klidně všechno.

/usr/portage/distfiles/
Luděk

Thumbs up Thumbs down