1

Téma: OT - Nvidia

archlinux som mal len cil nemam tolko casu vsetko si nastavovat a tak a sabayon sa mi lubil,len škoda že takto štrajkuje,ale casom sa k nemu isto vrátim

Thumbs up Thumbs down

2

Re: OT - Nvidia

Paolo napsal:

Skús niečo nainštalovať a potom odstrániť a zase urob to isté... Raz ti ponúkne na odstránenie 4 balíčky pomocou equo --deep remove XXX, a ak to zopakuješ, tak po druhý krát to už bude 6 balíčkov a po tretí krát možno aj 12

Jasně, každá distribuce má svoje mouchy, ale tohle je nesmysl. Kde jsou popsané nějaké tvoje testy, které bych mohl zopakovat? Pokud si něco takového objevil proč si to nezadal na bugzillu? Všimni si mojich nalezených bugů, vše opravili, i když to třeba ani nebyly bugy, ale návrhy (najdeš to tu někde na fóru).

Paolo napsal:

Teraz mám Archlinux a musím povedať, že som spokojný

Arch jsem jeden čas administroval na cizím stroji, je to dobrá distribuce, ale proč jsem doporučil od ní odejít byl právě balíčkovací systém, který neumožňoval jednoduchý downgrade v případě problému s novým balíkem. V tomhle je prostě Gentoo jednička.

Paolo napsal:

Písal som aj Fabiovi Erculianimu, ale ten mi neodpísal a neodpovedal na moje otázky

Ani se mu nedivím, na problémy je Bugzilla jak jsem psal výše:

http://bugs.sabayon.org/
Luděk

Thumbs up Thumbs down

3

Re: OT - Nvidia

Síce, ak si dobre spomínam, tak kópiu môjho terminálu som tu dával, keď som mal problém s docky... Reinštaloval som celý systém nanovo z inštalačky, updatoval systém, nainštoval docky a neišli...

Thumbs up Thumbs down

4

Re: OT - Nvidia

Paolo napsal:

ale jaksi to ani nepotrebujem...

Jasan, až ti něco přestane fungovat potřebovat to budeš a budeš pak po keších na netu shánět starší verzi. Neni to velkej problém, jen mi to trochu na jinak skvělém systému vadilo.

Paolo napsal:

A v bugzile som pomoc nenašiel

Tak jasně, pokud nenajdeš pomoc musíš zadat vlastní požadavek a oni se už postarají.

Paolo napsal:

nechcem osočovať Sabayon

Tak psát si můžeš co chceš, proti tomu žádná, jen už mi to připadá trochu out když máš jinou distribuci.

Když si vzpomenu kolikrát se mi Gentoo rozsypalo a musel jsem to dávat dohromady a hledat řešení... Mohl bych také osočovat, nebo utíkat jinam. Ale ne, je to geniální distribuce na které pozitivně "cizopasí" mnoho jiných. Za vším stojí mnoho práce lidí, kteří to dělají pro nás, a myslím tím obecně všechny distribuce ne jen Gentoo nebo Sabayon. To nám dává svobodu a možnost přebíhat. A kdo je unešen, jako já, genialitou Gentoo, ale poněkud otráven víkendovými upgrady systému je pro něj Sabayon to pravé ořechové. A že se někomu "chová divně" mě nerozhodí, jelikož pracuji cca 15 let v IT a viděl jsem tolik "divných chování programů, operačních systémů, tiskáren, serverů, notebooků ....". Pokud to opravdu CHCI tak vyhraju, pokud nechci tak od toho uteču. wink

Luděk

Thumbs up Thumbs down

5

Re: OT - Nvidia

Ale já myslím že pochopili wink

A co se týká pomoci, již od tvého prvního příspěvku je to OT a nijak ani slovem si driotonovi nepomohl a píšeš pouze o svých záležitostech, takže to jako OT beru a následně to přesunu někam jinam.
Ale u piva se o Linuxu povídá také dobře, to je pravda big_smile big_smile

Luděk

Thumbs up Thumbs down

6

Re: OT - Nvidia

Bereš si to vše moc osobně big_smile big_smile big_smile
http://cs.wikipedia.org/wiki/Off_Topic

Paolo napsal:

Nech už mu tá Nvidia funguje!!!

a tímhle mu asi nepomůžeš lol lol

Luděk

Thumbs up Thumbs down

7

Re: OT - Nvidia

Ahojte ako som písal,že sa k sabayon vrátim som si ho včera konečne nahodil po týždni co som ho mal na usb big_smile Bol som milo prekvapený instalácia prebehla rýchlo ziadny problem a prostredie sa mi lubi vypada to ako ios alebo android.Mam s gnome 3 a ešte pár uprav a windows ide z disku.Dúfam že tá grafika vydrží tak ako je  a nebude vymyslat:)

Thumbs up Thumbs down