1 Naposledy upravil: drioton (06.05.2011 17:32)

Téma: Nvidia

Ahojte.Chcel som spustit minecraft.jar.Len mi to vždy padlo a ma napadlo,že asi kvoli grafike.Ze možno ma sabayon opensource ovládač a nie propierátny na nvidiu lebo v greenie mi hra spustit isla.Tak som preinstaloval grafiku a teraz  mi pri starte vypíše že je zle nakonfigurovaný x server a ostane mi len príkazový riadok.Neviete ako by som to znova rozbehal bez toho ,aby som formátoval?

tak som sformátoval a hned po formáte mi všetko islo aktualizoval som podla navodu ,restartol som pc a znova mi nejde spustit .neviete kde je chyba?
http://forum.sabayon.cz/extensions/hcs_image_uploader/uploads/users/1000/42/tmp/thumb/p15v2tub6fp3t1jt0ts31rhqfs91.png

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Nvidia

Nechtěl jsem reagovat, jelikož na stroji se Sabayonem nemám akceleraci. To mám na jiném, ale jelikož zatím nikdo k věci nereagoval zkusím ti pomoci, ale ber to s rezervou, na tomhle stroji mám Gentoo .... i když to bude asi stejné.

Zálohuj si soubor /etc/X11/xorg.conf

Stabilní ovladač Nvidie je v Gentoo x11-drivers/nvidia-drivers-260.19.36 (verze se může v Sabayonu lišit).
Nainstaluj ho a restartni PC.

Na Gentoo se po instalaci pouští

eselect opengl set nvidia

předpokládám že by to mohlo být zde stejné.

Zkontroluj, že /etc/X11/xorg.conf obsahuje driver nvidia a ne třeba nv

    Driver      "nvidia" 

Pokud ti kdykoli Xka nenastartují ukonči je a zkus spustit znova:

/etc/init.d/xdm stop 
/etc/init.d/xdm start

Proč nenastartují se dozvíš v logu:

cat /var/log/Xorg.0.log

Takhle bych postupoval já, víc asi nepomohu, kdyžtak sem dej nějaký log z tvého pokusu. Když se něco semele obnov zálohovaný soubor /etc/X11/xorg.conf nic formátovat nemusíš.

Jo ještě, že ti běží akcelerace otestuješ příkazem (z balíku x11-apps/mesa-progs)

glxgears

Musí to ukazovat něco takového

107441 frames in 5.0 seconds = 21488.011 FPS
108352 frames in 5.0 seconds = 21670.334 FPS
108249 frames in 5.0 seconds = 21649.666 FPS

Když pustíš

glxinfo | grep rendering:

měl bys vidět mimo jiné

direct rendering: Yes
Luděk

Thumbs up +2 Thumbs down