1

Téma: Nefunkčné docky po update

Ciao,
dnes mi prišli aktualizácie a súčasťou bola aktualizácia aj docky. Po update sa docky z menu nedajú sputiť vôbec a v terminály mi vypísuje hlášku:
pavol-sabayonlinux pavol # docky
[Info  17:24:59.883] Docky version: 2.1.0 Release
[Info  17:24:59.893] Kernel version: 2.6.37.0
[Info  17:24:59.894] CLR version: 2.0.50727.1433
[Fatal 17:25:00.091] DBus could not be found and is required by Docky. Exiting.
pavol-sabayonlinux pavol #

Viete ako to opraviť?

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Nefunkčné docky po update

No závislosti by si mela hlídat Entropy, ale když tak koukám do packages připadá mi, že se jedná o upgrade z overlaye sabayon na binarku.  Takže já, pokud je to pravda, bych nejdříve odinstaloval původní

emerge -aC docky

a pak bych zkusil instalovat tu binární verzi. Mohou tu ale hrát roli instalované zavislé balíky přes emerge. A abych pravdu řekl nevím zda Sabayon podporuje

emerge --depclean 

a nejsem ted u stroje abych se podival.
Jinak závislosti si můžeš prekontrolovat i rucne, podle dependencies.
Třeba někdo poradi kdo to používá.
--
Sent from mobile.

Luděk

Thumbs up Thumbs down

3

Re: Nefunkčné docky po update

Ciao,
s portage som neinštaloval nič, mne sa jaksi nechce čakať pokiaľ mi to skompiluje. Takže emerge sa skor vyhýbam, a uprednostňujem skor entropy. Už som zistil, že entropy, by si mala kontrolovať svoje závislosti, ale realita je trošku iná. Jediný systém, ktorý bol spoľahlivý, čo sa týkalo výpočtu závislostí bol Debian a na ňom postavené systémy.
Povodné docky som odtránil príkazom "equo remove --deep docky --ask" neskor spätne nainštaloval, ale stále to nefunguje, chcel som si pridať overlay sabayonu "layman --add sabyon, ale vypísalo mi "errror: nie je možné pridať overlay.
Teraz musím bežať do školy, ale skúsim to cez emerge a potom dám vedieť...
Ďakujem Vám za pomoc a prajem všetko dobré všetkým nadšencom sveta linuxu!

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Nefunkčné docky po update

Divný, ale balík má závislosti ok. Zkusil jsem to nainstalovat a, mimo jiné, oba dbus balíky se v pořádku nainstalily a po spuštění to nic nehlásilo špatně. Zkontroluj oba ty dbus balíky dev-dotnet/dbus-glib-sharp dev-dotnet/dbus-sharp a zkus je kdyžtak přeinstalovat. Dokonce ani deep totiž neodinstaluje tyto dva balíky.

Zkus také jestli máš v pořádku všechny závislosti:

equo deptest

Pokud si skutečně napsal layman --add sabyon nešlo ti to že ti tam chybělo písmenko. Zkus toto

layman -a sabayon

Rozhodně správně preferuješ entropy.

Luděk

Thumbs up Thumbs down

5

Re: Nefunkčné docky po update

Sabayon linux som prestal používať a vrátil sa k Linux mint. Pri Debiane som začal a pri Debiane asi aj skončím. Sabayon sa mi zdal trošku nespoľahlivý, tie docky sa mi nepodarilo opraviť aj keď som postupoval podľa vaších rád. Entropy nevypočítava závislosti správne a prepínač --deep nie vždy nájde všetko, alebo odstráni aj to, čo používa iný program a výsledkom je pád inej aplikácie. Musel som si kontrolovať stále update, čo sa aktualizuje, aby som vedel v prídpade pádu aplikácie, čo to mohlo spôsobiť. Po update mi prestal fungovať raz nautilus, tak som ho musel preinštalovať. Trošku mi vadí, že Sabayon akoby balancoval na hrane medzi stabilitou a nestabilitou. Keby mi odišiel po update wlan, tak by som to nevedel opraviť... Linux je o slobode a výbere. Ja mám rád Debian a viac mi vyhovuje...
V každom prípade Sabayon bola dobrá skúsenosť a naučil som sa aj vďaka Sabayonu veľmi veľa o Gentoo linuxe.
Prajem všetko dobré všetkým nadšencom linuxu!

Thumbs up Thumbs down

6

Re: Nefunkčné docky po update

Asi to nebude distribucí, když to obecně funguje. Také podle toho co píšeš, byl opravdu tvůj systém dosti nestabilní a zasloužil si radikálnější řešení. Řešení které jsi zvolil je tvoje řešení a pokud ti vyhovuje je to ok. Ty problémy s deep se dají řešit na bugzille. Co se týká Gentoo, zas až tak moc se toho v Sabayonu o něm nenaučíš, to bys ho musel nainstalovat a alespoň rok nebo dva provozovat. Zkušenosti se IMO zíkávají hlavně tím, že problémy přeperu a vyřeším.

Luděk

Thumbs up Thumbs down

7

Re: Nefunkčné docky po update

Je trošku ťažké prepierať a riešiť problémy v Sabayone, pretože komunika je veľmi malá. Elpresidento je jediný pravidelný prispievateľ, čo som si všimol. Debian má podstatne širšiu komunitu a pomoci som sa vždy dovolal v prípade problémov a preto radšej volím Debian aj kôli komunitnej podpore aj kôli repozitárom, kde je fakt všetko. Som študent germanistiky a ukrajinistiky a nemám znalosti z oblasti informačných technológii až do takej miery, aby som mohol hodiny tráviť pri počítači a uvažovať nad tým prečo mi dočerta neide nejaký program, prečo stále padá...
Priznávam, že môže byť aj problém nie v počítači, ale pred počítačom a v tom, kto pri ňom sedí...
Urobil som nový reinštal systému, updatoval kompletne všetkých 210 balíkov, reštartoval a skúsil nanovo inštalovať docky, a udialo sa presne to, čo pred tým, že nefungovali docky a vypísovalo mi to dristy o dbuse.

Thumbs up Thumbs down

8

Re: Nefunkčné docky po update

Jasně chápu, okolo Gentoo je malá komunita, okolo Sabayonu nejspíše ještě menší a navíc v ČR ... Měj se smile

Luděk

Thumbs up Thumbs down

9

Re: Nefunkčné docky po update

paolo - podstatné je, žes zůstal věrný linuxu. debian je bratříček a komunita debianích dister se opravdu nedá srovnávat s gentoo a sabayonem, ovšem tato distra stojí rovněž za zkoušku a jejich vývoj přináší čím dál tím více ovoce, tak třeba za rok může být úplně jinde. doufáme, že někdy zavítáš na naše forum. případně tě rádi uvítáme také na obecném http://tucnak.info/.

Thumbs up Thumbs down

10

Re: Nefunkčné docky po update

Mego - Nemaj strach! Ja zostanem linuxu a unixu navždy verný... Odskúšal som si veľa distribúcii, a vidím ten pozitívny vývoj za posledných 5 rokov, ktorý sa deje v linuxe... Mňa vlastne priviedla iba náhoda k linuxu... Rozbil sa mi počítač a kamarát mi za pomoci Ubuntu zálohoval obsah HD, a ako darček som dostal od neho Ubuntu 08.04, to bol vtedy myslím Hardy Heron, začal som ho používať ako live verziu, neskôr ako dualboot s mrkvou a teraz už iba linux... :-)
Prajem všetko dobré všetkým!

Thumbs up Thumbs down