1

Téma: Možnosti konverzie videa

Ahoj...
Hľadal som repozitároch program WinFF, ale márne. Existuje nejaký jednoduchý gui program na konverziu videa aj v Sabayonlinuxe? Avidemux som si nainštaloval, ale nie som na neho zvyknutý a pravdupovediac sa mi zdá byť príliž zložitý...
V Debiane fungoval krásne WinFF-gui. Konzolový program som nepoužíval, pretože kto si má tie kommandy stále pamätať? :-)

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Možnosti konverzie videa

WinFF je jen GUI pro ffmpeg, tak zkus primo ten. Staci kdyz prekonas to ze se jedna o radkovy prikaz. Ja ho pouzivam casto a zase mi vyhovuje ze nemusim poustet nejakeho gui molocha. Nicmene nejsi sam kdo ho chce do Gentoo portage a zde mas i popis jak ho nainstalovat do Gentoo http://bugs.gentoo.org/show_bug.cgi?id=338794. V Sabayonu to bude podobne jen lazarus si nainstaluj pres entropy a winff pak ze zdrojaku.

Luděk

Thumbs up Thumbs down

3

Re: Možnosti konverzie videa

Už som rezignoval a vzdal to... WinFF jednoducho nainštalovať neviem. Zmierim sa aj s tým, že budem musieť používať ffmpeg, aj som to skúšal, ale nefunguje mi to. Na internete sú síce návody, ale nie vždy celkom presné.
Vedel by mi niekto popísať ako prekonvertujem "súbor.flv" do "súbor.avi"?
Prosím postup krok po kroku...
Ďakujem všetkým!

Thumbs up Thumbs down

4 Naposledy upravil: elpresidento (21.02.2011 15:11)

Re: Možnosti konverzie videa

Ja konvertuju takhle:

ffmpeg -i ./zdroj.flv -aspect 16:9 -b 1100000 -vcodec libxvid -acodec libmp3lame -ab 128000 -r 25 ./vysledek-mp3.avi

Pricemz bitraty zvuku a videa upravim podle zdroje (to jsou ty parametry -b, -ab), info o zdrojovem videu zjistuju takto:

ffmpeg -i ./zdroj.flv

Vystup je delany tak, aby mi to prehraval muj DVD prehravac.

Luděk

Thumbs up Thumbs down