1 Naposledy upravil: Umiyaki (05.08.2010 16:04)

Téma: Aktualizace po instalaci - Sabayon 5.3

Zdravím,

Po instalaci Sabayon 5.3 nešlo aktualizovat. Applet u hodin sice ukazoval 430 aktualizaci, ale grafický instalátor pokaždé zatuhl. Aktualizaci jsem vyřešil pomocí Googlu takto.

layman -d sabayon
layman -a sabayon
emerge --sync
emerge entropy equo sulfur
equo update
equo upgrade

Vše se stáhl a aktualizovalo, takže update kontrolní applet je už "spokojený", ale grafický instalátor stále nejde. Pro instalaci používám terminál a příkaz emerge.

Jinak ofi postup z té zprávy, která nejde bohužel zobrazit, protože je to zatuhlé:

If you are having download problems, they may be caused by your Entropy version not up-to-date.
You can solve this by updating Entropy this way: equo install entropy equo --nodeps && equo upgrade

Dá se s tím něco udělat? Díky za info.

Edit: Tak beru zpět. Entropy už to funguje. Jen netuším jestli i po instalaci, tak to tu nechám :-)

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Aktualizace po instalaci - Sabayon 5.3

to jsi udelal no hodne kostrbate... ja to vyresil trosku jinak podival jsem se na svuj prispevek na halvnim blogu a udelal tohle

equo update –force  && equo install entropy equo –nodeps && equo upgrade

samozrejme toto jsem dal do termianlu a po zakladni aktualizaci a naslednem restartu uz vse fungovalo... stahovalo se mi nejakych 200 balicku a pote jsem pres sulfur doinstaloval dalsich 200 aktualizaci

Thumbs up Thumbs down

3

Re: Aktualizace po instalaci - Sabayon 5.3

Ahoj, aktualizoval jsem systém hned po instalaci. Po updatu jsem restartoval počítač a při zobrazení loginu v X mi to napíše že nelze načíst motiv Glass.... po odkliknutí Ok ( jiná nabídka není) mi systém nastartuje v konzoli a nejde se dostatdo KDE. poradíte mi někdo jak obnovit motiv nebo přes konzoli doinstalovat jiný, abych mohl do KDE? díky

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Aktualizace po instalaci - Sabayon 5.3

MichalŠíp napsal:

Ahoj, aktualizoval jsem systém hned po instalaci. Po updatu jsem restartoval počítač a při zobrazení loginu v X mi to napíše že nelze načíst motiv Glass.... po odkliknutí Ok ( jiná nabídka není) mi systém nastartuje v konzoli a nejde se dostatdo KDE. poradíte mi někdo jak obnovit motiv nebo přes konzoli doinstalovat jiný, abych mohl do KDE? díky

Bohužel to je hloupá chyba vývojářů Sabayonu, neb aktualizace odinstaluje motiv Glassified. sad Osobně jsem to řešil změnou motivu z Glassified na motiv sabayon. Jako root editujte soubor /usr/share/config/kdm/kdmrc
najděte v něm řádek (je cca v 3/4 souboru)

Theme=/usr/share/apps/kdm/themes/Glassified

a změňte jej na

Theme=/usr/share/apps/kdm/themes/sabayon

Jména nainstalovaných témat získáte příkazem

ls /usr/share/apps/kdm/themes

tak můžete zkusit i jiný motiv.

Thumbs up Thumbs down