1

Téma: Pipanie pre restarte a starte systemu

Ahojte,

neviete mi nahodou niekto poradit ako by som mohol vypnut tie otrasne pipnutia, co sa vyskytuju ked restartujem system, alebo pri naskoceni loginu. dost mi to ide na nervy. snazim sa to najst cez google, ale zatial sa mi nejako nedari. vopred diky.

2

Re: Pipanie pre restarte a starte systemu

Riesenie problemu:

vytvorit subor: /etc/modprobe.d/blacklist

sudo gedit /etc/modprobe.d/blacklist

pridat:

blacklist pcspkr

ak taky subor uz mate, tak iba vyhladajte:

# You probably want this to not get the console beep loud on every tab :)
#blacklist pcspkr

a odkomentujte: #blacklist pcspkr

# You probably want this to not get the console beep loud on every tab :)
blacklist pcspkr

3

Re: Pipanie pre restarte a starte systemu

framfield: děkujeme!

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Pipanie pre restarte a starte systemu

Pekný návod! Krok po kroku... Nemám rád, ak ľuďom na linxových fórach nadávajú, že niečo nevedia! Nikto múdry z neba nespadol. Nie je hamba niečo nevedieť, skôr je hambou vo svojej hlúposti zostať... A hlúpe je ak ľuďom píšu arogantní somári, ktorí si myslía, že sú majstri sveta...
Tiež to robím takým spôsobom... Krok za krokom a keď niekomu pomôžem, tak som veľmi rád...

Thumbs up Thumbs down

5

Re: Pipanie pre restarte a starte systemu

Zdravím, zkusil jsem snad všechno abych zamezil tomu pípání při vypínání a restartu systému. Našel jsem tunu návodů, včetně tohohle, ale ani jeden nezabral... mimo jiné jsem zkoušel:

# rmmod -v pcspkr
# echo "blacklist pcspkr" >> /etc/modprobe.d/blacklist
/usr/bin/amixer set Master mute

zkoušel jsem i všechno z tohohle webu:

http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-416859.html

dodávám, že před každým pokusem "jiného" návodu jsem vše uvedl zpět do původního nastavení, pak jsem to zkoušel i různě kombinovat apod.

Vážně přemýšlím, že se ten reproduktor pokusím z toho ntb nějak vyndat. Díky za jakékoliv nápady smile

Thumbs up Thumbs down

6

Re: Pipanie pre restarte a starte systemu

Zběžně jsem se podíval do systému a chyba bude v tom, že se tu všude popisuje

 /etc/modprobe.d/blacklist

ale ve skutečnosti se soubor s blacklistem jmenuje takto (nejspíš změnili název)

/etc/modprobe.d/blacklist.conf

Zkus změny provést (jako root) ve správném souboru. Najdeš tam už předpřipravenou hodnotu, tak stačí odkomentovat příslušný řádek

# You probably want this to not get the console beep loud on every tab :)
#blacklist pcspkr
Luděk

Thumbs up Thumbs down