1

Téma: sitova karta - modul forcedet

Zdravíčko, 1) jsem dlouho letý uživatel mandriva linuxu -> tzn.: sic pouzivam linux dlouho, ale prd tomu rozumim
2) vyzkousel jsem hodne linuxů, ale jen opravdu opravdu málo z nich dostalo tu sanci dotknout se mého harddisku -> tzn vetsinou to bylo jen ve virtualboxu
3) důvodem bodu 2 bylo to, že neoplývám trpělivostí schánět se po ovladačích a tukat do konzole -> tím si nemaluji jak užasne bude co fungovat a jsem smířený s tím že všechno proste fungovat nemusí, je to jen můj obrovský nedostatek který sám nesnáším

Nicméně na Sabayon jsem četl skvělé recenze, stáhl DVD amd64, napálil a plánuji instalaci na disk. Již jsem si vyzkousel live režim a tedy obrovské překvápko, Grafická karta jede perfektně, zvuk perfektní. Skvělé.

Nicméně sítová karta nejede. Jak jsem si již všiml na mojí sitovce si vylámala zuby rada distrubuci u nichz sem se premohl a pustil je na disk. Co jsem zjistil, v mandrive funguje pomocí modulu forcedeth. Jedná se o integrovanou sítovou kartu od realteku na této desce http://www.msi.com/index.php?func=prodd … incat_no=1

Lze tento modul nejak zavest/spustit jeste v live rezimu a takto sitovou kartu odzkouset jeste nez zacnu instalovat? Popř jinym zpusobem spustit sít?

Nu doufám že jsem vás neunavil nezáživným čtením, neurazil linuxovými nepřesnostmi a doufám že mi pomůžete. smile Enjoy a předem dík tongue

2

Re: sitova karta - modul forcedet

Tak jsem sabayon nainstalil, bezi pekne, ale ta sitovka stale stojí::|
help  please :-)

3

Re: sitova karta - modul forcedet

Všeobecně jaderný modul zavedete příkazem modprobe, ale raději si předem zjistěte, zda modul forcedeth náhodou již není zaveden. To zjistíte příkazem lsmod (vypisuje všechny zavedené moduly). Pokud není, tak jako root modul zavedete příkazem

modprobe forcedeth

zda byl modul zaveden zjistíte snadno opět příkazem lsmod.

PS: Mandrivu jsem nepřetržitě používal 8 let a musím říct, že Sabayon se od ní docela dost odlišuje i co se "vnitřností" týče.

Thumbs up Thumbs down

4

Re: sitova karta - modul forcedet

Tak driver se nacetl, diky moc, ale internetovy problem stale pretrvava, ackoli tusim v cem bude problem zjistil jsem ze na sabayonu to bude vetsi problem nez jinde(a nebo sem proste lama smile )

http://img94.imageshack.us/img94/3776/snmek1.png

WinXP i mandriva vzdy funogavala na dhcp jenom kdyz jsem nastavil DNS servery.
Ale na sabayonu se mi stale nedari je nastavit, v Knetworkmanageru jsem toto nenasel, prikaz namerserver nefunguje.

radu prosím hmm

5

Re: sitova karta - modul forcedet

tak stacilo v knetworkmanager pridat nove pripojeni, tam uz slo nastavit ip na dynamickou, dns na staticke a sit jede big_smile

6

Re: sitova karta - modul forcedet

Tak hlavně že síť funguje. wink

Thumbs up Thumbs down