1

Téma: Jak vypnout Pulse Audio

Mám základní desku na které je integrovaná zvuková karta Realtek ALC 889A. Při přehrávání zvuku v přehrávačích při posunu dochází k tvorbě nepříjemných pazvuků. Rovněž pokud mi dojde třeba zpráva na ICQ, pípnutí Kopete přehrávání písničky přeruší. Příčinou tohoto je Pulse Audio a pomůže jej vypnout a používat přímo ALSA.
V Sabayonu se Pulse Audio vypne takto:
jako root v příkazové řádce

mv /usr/bin/pulseaudio /usr/bin/nechcipulse
killall pulseaudio

Nedoporučuju Pulse Audio odinstalovávat.

Thumbs up +1 Thumbs down

2

Re: Jak vypnout Pulse Audio

díky za užitečný tip.

s poslední větou musím souhlasit. v mnoha recenzích pro různé distribuce píší: klidně pulse audio odinstalujte. odinstalace pulse audia absolutně zlikvidovala instalaci ubuntu u rodičů... roll

Thumbs up Thumbs down

3

Re: Jak vypnout Pulse Audio

mego napsal:

díky za užitečný tip.

s poslední větou musím souhlasit. v mnoha recenzích pro různé distribuce píší: klidně pulse audio odinstalujte. odinstalace pulse audia absolutně zlikvidovala instalaci ubuntu u rodičů... roll

To proto, že standartní odinstalací se odinstalují i závyslosti, respektive Gnome je cim dal tim vice zavysle na Pulse audio......

Jinak opravdu diky za tip. :-)

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Jak vypnout Pulse Audio

díky za tip, tohle jsem potřeboval před půlrokem, nebo kdy to bylo v ubuntu. procházel jsem si fora a bylo psáno - odinstalujte pulse audio celé a je po problému, jenže pak mi celé ubuntu odešlo a já si tam musel dát starší, ale funkční verzi, která stále jede smile killnout mě to nenapadlo yikes

Thumbs up Thumbs down

5

Re: Jak vypnout Pulse Audio

Neviem prečo, ale mne to nikdy nezafungovalo aj keď som použil rozdielny postup ako si uviedol ty. Teraz som skúsil tvoju radu a udialo sa to isté... Neide mi už vôbec žiadný zvuk, ale to "nádherné" praskanie tu zostalo... Nemôžem spustiť hudbu ani video... Už som písal o tomto probléme na toľko fórach, že to neviem ani spočítať, ale nikto mi nepomohol... Neviem totiž anglicky tak píšem nemecky a taliansky. Ale v každom prípade som rád, že som na Českom fóre stretol aspoň zopár priaznivcov Sabayon linuxu... Ja mám Sabayon veľmi rád, ale nemám ho na hard disku, kôli pulse audiu, ktorého sa neviem zbaviť a hlavne toho praskania. V SuSE linuxe, ktorý mám na hard disku som sa zbavil praskania jednoduchým odstránením balíka "alsa-plugins-pulse."
Jednoduche teraz mi už nič nehrá... Počítač mi onemel...

Thumbs up Thumbs down

6

Re: Jak vypnout Pulse Audio

finchcz napsal:

díky za tip, tohle jsem potřeboval před půlrokem, nebo kdy to bylo v ubuntu. procházel jsem si fora a bylo psáno - odinstalujte pulse audio celé a je po problému, jenže pak mi celé ubuntu odešlo a já si tam musel dát starší, ale funkční verzi, která stále jede smile killnout mě to nenapadlo yikes

To je pravda v Ubuntu si pulse bralo so sebou polovicu operačného systému, vlastne všetko čo malo v závislostiach... A namiesto pulse audia si človek odinštaloval aj to čo nechcel.
Neišlo to jednotlivo odstániť... V SuSE stačilo dať preč jediný balík alsa-plugins-pulse a prestalo to blbnúť...

Thumbs up Thumbs down

7 Naposledy upravil: magilego (06.04.2010 00:53)

Re: Jak vypnout Pulse Audio

ALSA má defaultně nastavenou hlasitost všech kanálů na nulovou hodnotu. Zkuste nainstalovat balíček alsamixergui a zkontrolovat hlasitost kanálů. Třeba to je příčina oněmnění systému.

Edit: v Mandrivě se Pulse Audia zbavíte jediným kliknutím v ovládacím centru, ono je to u každé distribuce jiné.

Thumbs up Thumbs down

8

Re: Jak vypnout Pulse Audio

Nevedel som si dať rady s pulse audiom, ktoré podľa mňa spôsobovalo praskanie v Notebooku HP 530, tak som musel jednoducho Sabayon z môjho HD odinštalovať, keby nebolo toho nepríjemného praskania, ktoré ma otravovalo, tak by som určite Sabayon používal. Vlastne ja som bol spokojný. Odskúšal som natvrdo Sabayon 5.2 KDE a po jednom dni som ho dal z HD preč. Bolo to strašne pomalé. Teraz mám PClinuxOS 2010 KDE a ide dobre... Ale stále by som sa chcel raz k Sabayonu Gnome vrátiť. Pokiaľ tam, ale bude to praskanie, tak asi nie... Škoda, že to nie je odstránené...
Inak Sabayon je suprová vec a netrpezlivo čakám na novú verziu a na pozitívne zmeny, ktoré prinesie. Prajem všetkým užívateľom Sabayonu všetko dobré, vlastne všetkým užívateľom linuxu veľa zdaru. Škoda, že je nás tak málo. Zo sto ľudí používajú linux iba dvaja... Dva percenta je smutná štatistika, najmä ak sa jedná o tak dobrú vec ako je linux....

Thumbs up Thumbs down

9 Naposledy upravil: drioton (29.04.2012 08:09)

Re: Jak vypnout Pulse Audio

ja som skusal ten príkaz ako je vyššie,ale u mna to nefunguje.Napríklad drvím wow a som aj na ts3 počujem len to čo skor zapnem bud ts3 alebo wow.Ak som mal pustene youtube a potom som chcel iptv vo vlc vlc mi vypísal že nemohol použit dafault zvukové zariadenie sa používa.s chrapčaním ani pípaním nemam problém.stiahol som alsa aj alsa mixer gui ale to sa mi ani nespustí:(

mam xfce v gnome3 s tým problem nebol(gnome nechcem )

Thumbs up Thumbs down

10

Re: Jak vypnout Pulse Audio

Je trochu smutné že problémy pulseaudio jsou stále na pořadu dne. Mimochodem v Gentoo je situace jednodušší, tam se stačí zbavit use flagu a pulseaudio odinstalovat. Řešení z roku 2010 v prvním postu sice stále funguje což je hezké, ale zdálo se mi trochu nesystémové. Našel jsem tedy řešení trochu lepší. V souboru

/etc/pulse/client.conf

řádek ...

; autospawn = yes

... změnit na ...

autospawn = no

V XFCE zrušit zaškrtnutí:

Nastavení - Správce nastavení - Relace a spouštění - Automatický start aplikace - Zvukový sustém Pulse Audio

Restartovat. Pak to hraje jak má.

Luděk

Thumbs up Thumbs down